Skup złomu

zlomeeeW dzisiejszych czasach technika bardzo szybko idzie do przodu. Coraz częściej kupujemy nowe urządzenia w momencie, kiedy te starsze odmówią posłuszeństwa z różnych powodów.
Nie raz zdarza się, że kupiony przez nas samochód ulegnie wypadkowi i cena naprawienia go przekracza próg opłacalności. Po co płacić za naprawę 1/3 wartości skoro można kupić nowe, komfortowe auto na raty czy też w leasingu. Mamy ogromne możliwości wyboru marki, producenta, czy nawet koloru potrzebnego samochodu czy sprzętu. A co się dzieje z tymi rzeczami, które zdają się być nienaprawialne? Trafiają one na złom, gdzie poddawane są segregacji. Obecnie mamy kilka rodzajów skupów złomu. Coraz to otwierane są nowe punkty skupu.
Wszystko po to, by dbać o ekologię.
Ceny złomu wahają się w zależności od ilości i tworzywa z jakim mamy do czynienia, od 0,20 zł przy skupie np. puszki stalowej do nawet 16-17 zł za złom miedzi za kilogram. Przykładowo oddając na złom samochód o masie ok 800 -1000 kg możemy zyskać na nim ok 250-300 zł. Do dyspozycji mamy na rynku na tyle duży wybór, że prawie pewnym jest, że samochód, który jest totalnie zniszczony i nienaprawialny nie zostanie przez nas sprzedany, a trzymanie go pod oknami domu tylko przysporzy nam problemów związanych między innymi z jego ubezpieczeniem, które bez względu na wiek i stan pojazdu jest wymagane. Zastanówmy się więc, czy skup złomu nie jest w tym momencie najlepszym krokiem jaki możemy podjąć.

Bardzo często również nie zwracając uwagi na możliwość odzyskania paru groszy za dany złom porzucamy go pod najbliższym śmietnikiem, co jest ogromnym błędem. Nie dość, że pozbawiamy się sposobu na zwrot wartości zepsutej rzeczy, która i tak już do niczego nam się nie przyda, a można byłoby się  na niej „wzbogacić”, to jeszcze zanieczyszczamy środowisko. Warto przemyśleć taki krok i poszukać w internecie najbliższego punktu skupu złomu. Oczywiście nie każda rzecz nadaje się do skupu, aczkolwiek wystarczy tylko znaleźć odpowiedni punkt, numer telefonu i zapytać.

Skup złomu – Zlomweglika.pl