Dlaczego warto zrobić korekcję nosa

66Co łączy Scarlett Johansson i Kayah? Co mają wspólnego Victoria Beckham i Jennifer Lopez?

Nie wolno zapomnieć o panach: zabójczo przystojny Ryan Gosling i równie atrakcyjny Zac Efron również mogą wystąpić w naszym zestawieniu.

Moglibyśmy wymieniać jeszcze długo, a tym, co łączy wielu sławnych i utalentowanych ludzi, to przeprowadzona korekta nosa.

Nikt nie jest doskonały

Mało jest ludzi idealnie pięknych. I nawet ci naprawdę atrakcyjni pragną poprawić swoją urodę.
Korekcja nosa przybliżona na stronie kliniki dr Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-nosa/ to jeden z najbardziej powszechnych zabiegów chirurgicznych na świecie. Decydują się na niego nie tylko osoby z pierwszych stron gazet, ale również cała rzesza zwykłych ludzi w poszukiwaniu lepszego ja.

Harmonijne rysy twarzy, w tym zgrabny i proporcjonalny nos sprawiają, że twarz wydaje się być przystojna i atrakcyjna.

Dlaczego warto zrobić korekcję nosa?

Kompleksy, brak pewności siebie, nieśmiałość, unikanie ludzi, obniżone poczucie własnej wartości to częste powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na korektę nosa.

Gdy więc patrząc w lustro wydaje ci się, że widzisz tylko i wyłącznie swój brzydki nos, to nie wahaj się i umów się na wizytę konsultacyjną do chirurga plastycznego. Lekarz rozwieje Twoje wątpliwości i wytłumaczy na czym polega zabieg korekcji nosa.

Kto może zrobić sobie operację plastyczną nosa?

Korekta nosa może być przeprowadzona już w siedemnastym roku życia, przy założeniu, że będzie zgoda przynajmniej jednego rodzica.

Poważnymi barierami w przeprowadzeniu korekty nosa może być cukrzyca, choroba nerek, miejscowe stany zapalne i zaburzenia krzepliwości krwi.

Gdzie najlepiej zrobić operację plastyczną nosa?

Duże, nowoczesne aglomeracje takie jak Warszawa skupiają wiele klinik oferujących zabiegi z dziedziny medycyny plastycznej, w tym jednym z najczęściej proponowanych operacji jest korekcja nosa. Do stolicy przyjeżdżają najlepsi lekarze i tu też pacjenci mają największy wybór.

Poszukując sprawdzonego specjalistę najlepiej kierować się kilkoma źródłami. Popytać znajomych, może ktoś z nich przeprowadził podobny zabieg. Poczytać komentarze w sieci, choć w dzisiejszych czasach trudno bezkrytycznie opierać się tylko na tym medium.

My sugerujemy zwracać uwagę na dokonania medyczne lekarza, czyli oglądać strony internetowe klinik, na których powinna być zamieszczona informacja o kompetencjach chirurgów. Często są to dyplomy i certyfikaty.

Medycyna plastyczna to trudna dziedzina i lekarze, którzy w niej przodują mają za sobą dwadzieścia pięć, trzydzieści lat doświadczenia i studiów. Chirurdzy podróżują po świecie ucząc się nowych technik i metod. Wymieniają się swoimi spostrzeżeniami z kolegami po fachu i uczestniczą w sympozjach.

Takich właśnie informacji radzimy poszukać na stronach www klinik plastycznych.

O pozostałe sprawy radzimy zapytać się już na miejscu, podczas wizyty konsultacyjnej.

Czy zabieg jest bolesny i jakie mogą wystąpić komplikacje?

Korekta nosa to zabieg chirurgiczny, a co za tym idzie jest ingerencją w ciało człowieka. By uniknąć komplikacji i powikłań ważna jest szczerość pacjenta wobec lekarza, gdy zbiera on dane do wywiadu przed operacją.
Również istotne jest stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych.

Operacja nosa nie jest bolesna. Zabieg przeprowadzany jest w całkowitej narkozie.

Lekarz chirurg podczas zabiegu robi nacięcia na wewnętrznej, a czasem też na zewnętrznej stronie nosa, by uzyskać dostęp do części chrzęstnych i kostnych. Po dokonaniu niezbędnych korekt, wykorzystując cienkie nici dokonuje zaszycia miejsc przecięcia. W nozdrza wkłada setony, czyli opatrunki podtrzymujące i nakłada lekką, plastikową opaskę na górną część nosa.

Po zabiegu zdarzają się zasinienia, lekki ból głowy i możliwe jest krwawienie z nosa, ale po kilku dniach niepożądane objawy ustępują.

Szwy i setony zdejmowane są po siedmiu do dziesięciu dni od operacji. Już wtedy widać efekt końcowy i nasz nowy nos.

Podsumowując: korekta nosa to popularny, bezbolesny i prosty zabieg chirurgiczny przeprowadzany przez doświadczonego chirurga plastyka, a dzięki temu, że Warszawa oferuje duży wybór klinik plastycznych, mogą sobie na ten zabieg pozwolić również Polacy.