Dlaczego tak często zakładana jest firma w Czechach?

business_w_czechach

Dlaczego tak często zakładana jest firma w Czechach?

Należy zaznaczyć, że bardzo dużo osób z Polski myśli nad tym, żeby założyć firmę na terenie Republiki Czeskiej. Zastanawiacie się, co skłania ich do podjęcia takiej decyzji? Tych walorów jest wiele. Nic więc dziwnego, że statystyki jasno pokazują, że firma w Czechach to naprawdę coraz powszechniejsze rozwiązanie. Co przyczynia się do występowania tego zjawiska? Dlaczego ludzie tak ochoczo otwierają spółki na terenie naszych sąsiadów na mapie geograficznej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poniższym artykule, który jest poświęcony temu zagadnieniu.

Na pewno bardzo ważne jest to, że łatwo zauważyć, że na terenie Republiki Czeskiej wzrasta zainteresowanie naszymi produktami. Nic więc dziwnego, że Polacy chętnie otwierają tam działalności z rodzimymi produktami, które cieszą się sporym uznaniem i renomą. Warto również zwrócić uwagę na stosunkowo prosty system podatkowy. Osoby, których interesuje firma w Czechach powinny wiedzieć, że na terenie tego kraju jest wiele ulg i przywilejów dla właścicieli firm i przedsiębiorstw. Generalnie takie osoby są tam traktowane naprawdę bardzo dobrze. Państwo stwarza im rozmaite możliwości. Niestety, w Polsce ludzie uważają, że jest zdecydowanie inaczej. Ciężko jednak się z tym faktem nie zgodzić. Podatki są stosunkowo wysokie. Poza tym trzeba liczyć się z rozmaitymi opłatami dodatkowymi. Poza tym prowadzenie firmy to naprawdę trudna kwestia. Należy podkreślić, że to wszystko powoduje, że dużo osób zakłada firmy na terenie Republiki Czeskiej. Trzeba podkreślić, że nie tylko można tam liczyć na atrakcyjny podatek CIT. Od podatku można również odliczać rozmaite koszty, które są związane z prowadzeniem działalności. To oczywiście oznacza, że dochód jest mniejszy, a to przekłada się na mniejszy podatek dochodowy odprowadzany do tamtejszego Urzędu Skarbowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z umowy, która zagwarantuje uniknięcie podwójnego opodatkowania. Dzięki temu właściciela takich firm naprawdę na tym wszystkim zyskają.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Bardzo istotne jest to, że firma w Czechach gwarantuje również korzystne zasady w aspekcie obliczania podstawy opodatkowania. Nie każdy musi być nawet płatnikiem VAT – trzeba podkreślić, że małe przedsiębiorstwa mogą być zwolnione z tego przymusu. Same koszty dotyczące założenia działalności są stosunkowo niskie. Nie da się ukryć, że biurokracja w tamtym kraju jest zdecydowanie łatwiejsza do przezwyciężenia. Trzeba podkreślić, że stosunkowo szybko można założyć własną firmę czy przedsiębiorstwo. Trwa to co najwyżej około 2 tygodnie. Należy też podkreślić, że w elektroniczny sposób można kontaktować się z rozmaitymi urzędami oraz inwestycjami. Oczywiście, nie jest tak, że firma w Czechach to wyłącznie same zalety. Jeśli bowiem ktoś osiąga wysokie dochody, to musi również płacić wysokie koszty składek na ubezpieczenia społeczne, które są zależne od tego parametru. Niemniej jednak ludzie analizując sobie wszystkie za i przeciw uważają, że założenie firmy na terenie Republiki Czeskiej to naprawdę korzystne rozwiązanie.

Sprawdź jak łatwo założyć firmę w Czechach:

Firma w Czechach

http://www.self-eeg.pl/kiedy-powinna-byc-zalozona-firma-w-czechach/